Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a cevap: Gelirsen görürsün satacak mıyım, satmayacak mıyım!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiğinde Cumhurbaşkanlığı'nın lüks uçak ve araçlarını satacağı açıklamasına Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği yanıta tepki gösterdi.

Partili Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında “Neymiş, uçakları satacakmış. Dünyayı dolaşacaksın, neyle, tarifeli uçaklarla mı? Trene binersin, otobüslerle beraber seyahat edersin. Ondan sonra da ‘ben muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağım’ dersin, Atatürkçüsün ya. Anlamaz. Ama iyi bir vergi memuru olduğunu söylüyor. Oradan topladığı paralarla tarifeli uçağa binecekmiş, hayırlısı olsun. Sen bu kafayla daha çok gidersin” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerine, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile cevap verdi.

“Erdoğan ‘Kılıçdaroğlu iktidar olunca uçakları satacak mı göreceğiz’ demişsin. Gel diyoruz er meydanına, kaçıyorsun. Gelirsen görürsün satacak mıyım, satmayacak mıyım! Sen kaç, biz kovala, nereye kadar Erdoğan? Hemen seçim. Bir de anlaşılan bir yere tarifeli uçakla gitmeyi, metroya, trene binmeyi korkunç bir şey gibi görüyorsun. Korkma, o kadar kötü değil. Halkınla birlikte olabiliyorsun, dert dinleyebiliyorsun. Bu aralar senin çok ihtiyacın var bunlara, benden söylemesi.” cevabını verdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu