Gündem

KESK “Satış sözleşmesini kabul etmiyoruz”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklanan milyonlarca memur ve memur emeklisinin merak beklediği 2022 – 2023 yılında memur ve memur emeklisine yapılacak zam oranları sonrası Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), tarafından alınan karar gereğince ülke genelinde bir çok merkezde 27 Ağustos 2021 Cuma günü bir günlük hizmet üretmeme eylemi yapıldı.

Hatırlanacağı üzere 2022’nin ilk altı ayı için yüzde 5, ikinci altı ayı için yüzde 7 oranında zam yapılırken 2023’ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 enflasyon farklarından oluşan zam oranlarına tepki olarak Cerrahpaşa hastanesi önünde yapılan açıklamayı KESK Cerrahpaşa İşyeri temsilcisi Aydın Erol tarafından okundu.

MEMURLARA 27 AĞUSTOS GÜNÜ İŞ BIRAKMA EYLEMİ ÇAĞRISI

Memur ve memur emeklisine yapılan maaş zammına çok büyük tepkiler geldi. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik 27 Ağustos 2021 Cuma günü iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu. Bozgeyik yaptığı açıklamada “Tüm kamu emekçilerini, kendilerine dayatılan sefalet-yoksulluk ve güvencesizlik mutabakatına karşı tepkilerini göstermek üzere üretimden gelen gücümüzü kullanmaya, 27 Ağustos 2021 Cuma günü bir günlük hizmet üretmeme eylemine katılmaya çağırıyoruz. Bizleri yıllardır siyasi iktidarın ve yine bu iktidarın Hakem Kurulu’nun iki dudağı arasından çıkacak kararlara mahkûm eden mevcut sisteme karşı, grev hakkı ile tamamlanmış gerçek toplu sözleşme sistemi için mücadelemizi sürdüreceğiz” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu