Gündem

“Kapı dışarı koymak” Kılıçdaroğlu’na yakışmadı

“Kapı dışarı koymak” Kılıçdaroğlu’na yakışmadı

Genel Basına da yansıdığı üzere Gaziantep’te CHP Belediye Başkanları Çalıştayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanırken çalıştayın açılışında konuşan Kılıçdaroğlu diğer değerlendirmelerinin yanı sıra CHP içindeki parti içi mücadelelere de yönelik özeleştirilerde de bulunarak “Sürekli birbiriyle kavga eden, birbirlerini yiyen bir örgüt istemiyorum. Kim kavga ederse kapının önüne koyacağız” ifadelerini kullandı.  

Ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü koşulları biliyor, AKP’nin 18 yıllık iktidarı boyunca ülkeye verdiği zararın, yıkımın, rüşvet ilişkilerinin boyutlarını, siyasetçi ile mafyanın kokuşmuş ilişkilerini duyuyor ve tahribatın farkındayız, şimdi bunun zamanı olmadığını da biliyor ve inanıyoruz ama CHP Genel Başkanı olan birinin “kavga edeni kapı önüne koyarız” gibi amiyane tabirler kullanma hakkının da olmadığına inanıyoruz.

“Ama bir de elitistler var, rakı sofralarında Türkiye’yi kurtarırlar. Bunlardan partiyi temizleyeceğim” ve Ekmelettin İhsanoğlu’nun aday gösterildiği seçimlerde CHP’li seçmene “Adam gibi tıpış tıpış sandığa gideceksiniz, demokrasinin gereğini yapacaksınız” sözleri henüz unutulmayan sayın Kılıçdaroğlu’na hatırlatmak isteriz ki sizde bu partinin en büyük sorumluluk taşıyan koltuğunda oturan biri olarak kavgaya neden olacak olaylara yol açmasaydınız.

İlçenin yetiştirdiği bir çok isim varken birilerinin girişimleri ile bir başka ilçeden isimleri belediye başkan adayı olarak atayarak küskünlüklere ve kavgalara neden olmasaydınız.

Mesela AKP’li isimlerin bile “bizim bürokratımız” dediği İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu’nun göreve getirilmesi konusunda Elazığ gazetelerine yansıdığı üzere girişim yaptığı belirtilen CHP Elazığ Milletvekili ve CHP PM Üyesi Gürsel Erol’u yanınıza çağırıp “ne oluyor” diye sorsaydınız.

Mesela Erdem Gül’ü ömrü boyunca hiç gelmediği Adalara belediye başkan adayı yaparken orada siyaset yapan yaşamını oraya adamış partilileri küstürmeseydiniz.

Siyaset baronları bazı isimleri milletvekili listenize taşıyarak keşke partilileri küstürmeseydiniz.

Daha sayalım mı Sayın Kılıçdaroğlu…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu