Foto Haber

Kaftancıoğlu Esenler’de

Çocuk oyun parkı ve çeşitli sporlar için kullanılan 11 Dönümlük alanın konut alanı olarak yıkılmaya başlanmasını protesto eden vatandaşların eylemlerine destek vermek için Kaftancıoğlu Esenler’deydi.

Kaftancıoğlu Esenler’de 

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu Oruçreis Mahallesinde tek yeşil alan olarak kalan ve aynı zamanda olası depremlerde toplanma alanı olarak belirlenen ve halen çocuk oyun parkı ve çeşitli sporlar için kullanılan 11 Dönümlük alanın konut alanı olarak yıkılmaya başlanmasını protesto eden vatandaşların eylemlerine destek vermek için Esenler’deydi.

Güvenlik güçlerinin yoğun tedbirleri dikkat çekerken bölgede yıkıma itiraz eden mahalleliler tarafından alkışlarla karşılanan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu İki yüze yakın ağacı barındıran bu bölgenin oldu biti ile dönüştürülme adı altında yok edilmeye çalışıldığını görüyoruz” dedi.

CHP Bakırköy İlçe Örgüt Üyesi ve CHP PM eski Üyesi Av. Tuğba Ütebay, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları Nurettin Aydın, Özgür Akat, Özgür İbrahim Birgün, Cem Kılıç, CHP Güngören Belediye ve İBB Meclis Üyesi Cengiz Emektar, CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat İmrek, CHP Esenler eski İlçe Başkanı ve CHP Esenler İlçe Belediye Meclis Üyesi Cafer Turna, CHP Esenler Belediye Meclis Üyesi Kemal Şahin ve çok sayıda partililerinde katılarak destek verdikleri vatandaş eyleminde konuşmasını sürdüren CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu daha sonra “Deprem gerçeği İstanbul için var mı var, kentsel dönüşüm gerçeği var mı elbette var ama biz yerinde dönüşüm diyoruz. Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun belirttiği gibi kentsel dönüşümlerde vatandaşın yüksek menfaati, vatandaşın bu işteki fikri ve doğaya ve çevreye azami saygı bizim kentsel dönüşüm kriterlerimizdir” dedi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu