İstanbulVideo

Kaftancıoğlu: CHP’li olmak demek kurucumuz Atatürk’ün ideallerinden ve ilkelerinden asla vazgeçmemek demektir

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği üye katılım töreninde 700’ü aşkın vatandaş partiye üye oldu. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP’ye üye olanlara “CHP’li olmak demek kurucumuz Atatürk’ün ideallerinden ve ilkelerinden asla vazgeçmemek ve o idealleri Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında geleceğe taşımak demek” dedi.

 

 

CHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği üye katılım töreninde 700’ü aşkın vatandaş partiye üye oldu. Zeytinburnu İBB Çırpıcı Tesislerinde yapılan Üye Katılım Töreninde konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP’ye üye olanlara “CHP’li olmak demek kurucumuz Atatürk’ün ideallerinden ve ilkelerinden asla vazgeçmemek ve o idealleri Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında geleceğe taşımak demek” diye seslendi.   

Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partililer ve yeni üyeler katıldı.

Törende Kaftancıoğlu şunları söyledi:

“Kıymetli yol arkadaşlarım. İzin verirseniz sizlere ‘yol arkadaşlarım’ diye hitap etmek istiyorum. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun liyakat, bereket, huzur, eşitlik için ‘Bize katılın’ diyerek yaptığı çağrıya Zeytinburnu’ndan ses verdiğiniz her birinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.

Memleketi yönetenlerin gaflet ve dalalet içinde olduğu ve ne yazık ki terörün ve terörizmin fink atacağı ortamların yaratıldığı bugün de İstanbul’a ve elbette Türkiye’ye nefes aldırmak için sayenizde bir kez daha çok güçlendik. Sadece ben değil, üyelerimiz, bizler, belediye başkanlarımız, yöneticilerimiz uzun lafın kısası memlekete nefes aldırmak için mücadele veren tüm arkadaşlarımız sayenizde bir kez daha kendilerini güçlü hissettiler.

Çok kıymetli bir aileye geldiniz. Ancak CHP’li olmanın birtakım olmazsa olmaz sorumlulukları var. CHP’li olmak demek kendisini zenginleştirmek için değil memleketi zenginleştirmek için çalışıp, bir çocuğun bile yatağa aç girmemesi için çalışmak demek. CHP’li olmak demek kurucumuz Atatürk’ün ideallerinden ve ilkelerinden asla vazgeçmemek ve o idealleri Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında geleceğe taşımak demek. CHP’li olmak demek inancı, kimliği, yaşam tarzı ne olursa olsun herkese sevgiyle bakmak ve eşit davranmak demektir. CHP’li olmak demek Karanlığa sürüklenmek istediğimiz bugünde güzel memleketimizi ve bu güzel coğrafyamızı aydınlığa kavuşturmak için çalışmak demektir.

O yüzden bugün Zeytinburnu’ndan 700 arkadaşımızın bu çalışmada terimize terini karıştıracak olmasının mutluluğunu yaşıyorum. Kadim ailemize geldiniz, sayenizde ailemiz daha güçlü hissetti. Bugünden sonra da bulunduğunuz ilçelerde mutlaka ve mutlaka memlekete nefes aldırmak için çalışan arkadaşlarımızla iletişime geçerek sahici, samimi, ahlaklı, namuslu ve her şeyden önemlisi inanarak yapılacak olan çalışmaların parçası olacağınıza inancım tamdır. Hepinize bir kez daha hoş geldiniz diyerek kocaman kucaklıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu