Gündem

Kaftancıoğlu “30 Ağustos büyük cesaretin ve kararlılığın zaferidir…”

Bayraklar ilçelere teslim ediliyor…

CHP İstanbul İl Başkanı Dr Canan Kaftancıoğlu “30 Ağustos, birilerinin çoktan vazgeçtiği, terk ettiği anda Samsun’dan Anadolu’ya yayılan o büyük cesaretin ve kararlılığın zaferidir. Yasaklarla, kısıtlamalarla milli bayramlarımızı vatandaşın yüreğinden sökemeyeceğinizi İstanbul halkıyla birlikte coşkuyla kutlayacağımız 30 Ağustos’ta bir kere daha göreceksiniz” dedi..

CHP, İstanbul’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için hazırlıklarına devam ediyor. İstanbul’da halka binlerce Türk bayrağı dağıtacaklarını açıklayan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, “Herkesi 30 Ağustos sabahından itibaren evlerinin, iş yerlerinin camlarından; trafikteki araçlarından Türk bayraklarını sallayarak selamlaşmaya, bayramımızı kutlamaya davet ediyoruz. 30 Ağustos günü bayraksız araç kalmasın, bayraklarımızla selamlaşalım” dedi.

CHP, İstanbul’da ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. CHP, İstanbul’un 39 ilçesinde hem parti örgütlerinin hem de yerel yönetimlerin gerçekleştireceği etkinliklerle 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu tüm İstanbullulara yaşatacak. CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından yürütülen kutlama programları kapsamında 29 Ağustos Cumartesi günü İstanbul’da onlarca ayrı noktada vatandaşlara ücretsiz Türk bayrağı dağıtılacak. CHP örgütleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı sabahı ilçe meydanlarında kutlama törenleri düzenleyecek; akşam ise birçok ilçede zafer yürüyüşleri, konvoyları ve fener alayları gerçekleştirecek. CHP’li belediyeler ise 30 Ağustos’ta gün boyu sürecek çeşitli etkinlerle kutlamalara katılacak.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Kaftancıoğlu da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarıyla ilgili alınan kısıtlama kararına tepki gösterirken, “30 Ağustos, birilerinin çoktan vazgeçtiği, terk ettiği anda Samsun’dan Anadolu’ya yayılan o büyük cesaretin ve kararlılığın zaferidir. Yasaklarla, kısıtlamalarla milli bayramlarımızı vatandaşın yüreğinden sökemeyeceğinizi İstanbul halkıyla birlikte coşkuyla kutlayacağımız 30 Ağustos’ta bir kere daha göreceksiniz” dedi.

Kaftancıoğlu, İstanbul’daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarıyla ilgili yaptığı açıklamada İstanbul’da Koronavirüs salgınının etkisini arttırdığını ve salgın koşullarına uygun kutlama programları üzerinde çalıştıklarını belirtti. Kaftancıoğlu, kutlama hazırlıklarıyla ilgili şunları söyledi: CHP İstanbul İl Örgütü olarak biz de pandemi koşullarına uygun kutlama hazırlıkları yapıyoruz. 29 Ağustos Cuma günü İstanbulumuzun onlarca noktasında halkımıza binlerce Türk bayrağı hediye edeceğiz. Tüm İstanbulluları, herkesi 30 Ağustos sabahı saat 11.00’de de evlerinin, iş yerlerinin camlarından; trafikteki araçlarından Türk bayraklarını sallayarak selamlaşmaya, bayramımızı kutlamaya davet ediyoruz. 30 Ağustos günü bayraksız araç kalmasın, bayraklarımızla selamlaşalım.”

“İstanbul’da her ilçemizde en az 1 ya da 2 program olacak. Belediyelerimizin tamamı gün boyu çeşitli etkinliklerle kutlamalara katılacak. İlçe örgütlerimiz de tüm halkımızın katılımıyla kutlama törenleri, yürüyüşler ve çeşitli etkinlikler düzenleyecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu