Gündem

İbrahim Can Kıran “Yarım kalanı tamamlamak için”

İbrahim Can Kıran “Yarım kalanı tamamlamak için”

İlçe Yönetiminin istifaları nedeniyle düşmesi sonucu 29 Ağustos 2021 Pazar Günü yapılacak olan CHP Ümraniye İlçe olağanüstü Kongresi için daha önce adaylıklarını açıklayan Mustafa Özer ve Zeynel Kızılkaya’dan sonra İbrahim Can Kıran 25 Ağustos 2021 Çarşamba Günü yaptığı toplantı ile adaylığını açıklayan 3. isim olurken “Yarım kalan görev aşkımızı tamamlamak ve daha fazlasını başarmak için ilçe başkanlığına adayım” dedi.

Hatırlanacağı üzere 05 Ağustos 2021 Perşembe Günü Zeynel Kızılkaya’ sonra Ümraniye CHP İlçe Başkanlığı için ismi geçen ardından yapılan görüşmeler sonrası kendisini desteklemek adına yarıştan çekilen Rukiye Leyla Süren’in de katıldığı 20 Ağustos 2021 Cuma Günü yapılan toplantıda ise Mustafa Özer adaylıklarını açıklamışlardı.

CHP Ümraniye Yönetim Kurulu Üyeleri Naci Mimir, Sedat Ayyıldız, Elif Kurşun Yardak, CHP Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri Emine Eren, Cevdet Yılmaz’ın da katıldıkları adaylık açıklamasında konuşan İbrahim Can Kıran “yaklaşık iki yıldır ülkemizde dünyanın tüm ülkelerinde olduğu gibi salgınla, ekonomik krizle, iklim değişikliğinin yaralayıcı ve yıkıcı etkileri ile boğuşuyor. Bizim ülkemizin diğer dünya ülkelerinden en azında modern dünya ülkelerinden farkı başımızdaki iktidarın halk için değil kendi bekası için çalışıyor olmasıdır” dedi. 

“Doğa, rant için talan edilirken, her gün yeni bir hukuksuzluğun sonucu adalet duygumuz zedelenirken, işsizlik, açlık, yoksulluk, haksızlık, salgın, yangın, kontrolsüz mülteci akını yaşanırken, kendini bir cenderede sıkışmış hissetmeyen çok az kişi var sanırım” diyerek konuşmasını sürdüren İbrahim Can Kıran “Doğa, rant için talan edilirken, her gün yeni bir hukuksuzluğun sonucu adalet duygumuz zedelenirken, işsizlik, açlık, yoksulluk, haksızlık, salgın, yangın, kontrolsüz mülteci akını yaşanırken, kendini bir cenderede sıkışmış hissetmeyen çok az kişi var sanırım. Kavgamız; özgürlük ve demokrasi kavgasıdır. Kişisel menfaat peşinde olsak bu kavgada en ön safta mücadele etmezdik. Bizler annemize bile ben en ön saftayım anne bu memleket için diyenlerdeniz. İşte Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı için ben de yeniden Ümraniye  ilçe başkanlığına adaylığımı koyduğumu açıklıyorum” dedi.

“İBB’nin alınmasına 23 Haziran seçimlerinde İstanbul’da en fazla katkı sunan 5. ilçe olduklarını Kaldı ki CHP’li ilçe belediyelerimizi bu sıralamaya katılmadığında 1. İlçe durumunda olduklarını belirten Can Kıran “bu başarıda örgütümüzün çok büyük emekleri var. Şimdi Yarım kalan işlerimizi tamamlama zamanı “ dedi..

“Yeniden güçlü Ümraniye siyasete yön veren Ümraniye sözü veriyoruz. Bugün İstanbul’un her köşesinde Örgütlerimiz ve Belediyelerimiz bir başarı hikayesi yazıyor.  Ümraniye’de de bu başarı hikayelerini yazmak için adayım” diyen İbrahim Can Kıran alkışlarla kesilen adaylık açıklamasını daha sonra şöyle sürdürdü” Kurumsal yönetim anlayışıyla yani Çoğulcu katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla Parti hafızasını canlandıracak vefa emek ve dayanışma olgularını ortaya çıkartacağız. Ben değil biz diyen herkese yer açan bir siyaset anlayışıyla, gençlerle kadınlarla örgütün desteği ve emeğiyle hedefimiz; Genelde ve Yerelde Ümraniye’yi CHP iktidarına hazırlamak. Cumhuriyet Halk Partisini İktidara Taşımak. Dostlarım! Hadi Ayağa Kalkın Cumhuriyet Halk Partisini beraber İktidara Taşıyalım”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu