Foto Haber

İBB 2020 Yılı Faaliyet Raporu kabul edildi

İBB’nin 2020 Faaliyet Raporu’nu İBB Meclisi’ne sunan İmamoğlu, her türlü zorluk, engelleme ve pandemiye rağmen İstanbulluya pek çok alan alanda başarılı hizmetler sunduklarını söyledi.

İBB 2020 Yılı Faaliyet Raporu kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin Mayıs ayı birleşiminin 3. oturumu Yenikapı’daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yaklaşık iki saat boyunca İBB’nin 2020 Faaliyet Raporu’nu İBB Meclisi’ne sunan İmamoğlu, her türlü zorluk, engelleme ve pandemiye rağmen İstanbulluya pek çok alan alanda başarılı hizmetler sunduklarını söyledi.

İmamoğlu’nun konuşmasının ardından İBB Meclisinde grubu bulunan partilerin başkan vekilleri konuştu. İBB 2020 Faaliyet Raporu ile ilgili görüşlerini ifade eden konuşmacıların ardından, raporun oylanmasına geçildi. Faaliyet raporu için 121 kabul, 164 hayır oyu verilerek ret edilmesine rağmen ret oyları 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 26. maddesinin 4. fıkrasında belirtilen 3/4 nisabı sağlanamadığı için rapor hukuken onaylanmış kabul edildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açılan ve daha sonra Meclis 1. Başkanvekili AKP’li Zeynel Abidin Okul tarafından yönetilen Belediye Meclis Toplantısında söz alan Ekrem İmamoğlu İBB 2020 Faaliyet Raporu’nu İBB Meclisi’ne sundu.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasının ardından İBB’de grubu bulunan siyasi partilerden AKP adına Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, MHP adına Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İYİ Parti adına İYİ Parti İBB Grup Sözcüsü İbrahim Özkan, CHP adına ise CHP İBB Grup Başkan Vekili Doğan Subaşı söz aldılar.

İBB Meclisindeki 10 saati bulan oturumun ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, teşekkür konuşması yaptı. Lehte ve aleyhte katkı sunan herkese teşekkür eden İmamoğlu, “İBB’nin faaliyet raporu sizlere tarafımızdan sunulmuştur. Elbette eksikleri vardır. Elbette daha iyi yapılması konusundaki görüşlerinize katılmaktayız. Bu konudaki kararlığımızın bize başarıyı getireceğine yürekten inanıyoruz. Bu inancımızı ve kararlığımızı ilk gün başladığımızın misli misli fazlasıyla sürdüğünü özellikle 16 milyon İstanbul halkına ilan ediyorum. Yeni nesil bir siyaseti, yeni nesil bir anlayış talep etmenin zaruret olduğunu her yerde söylemeye devam edeceğim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu