Gündem

Hukukçular Hukuk arayışında

Hukukçular Hukuk arayışında…

Ülke genelinde yirmi baro ölüm orucu başlatan avukatlar Ebru TİMTİK ve Aytaç ÜNSAL için adil yargılanma talebi için eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

Adil yargılanma talebi ile ölüm orucu başlatan meslektaşları için “Adalet Sağlansın Ebru ve Aytaç Yaşasın” diyen hukukçular bugün aralarında Gaziantep, Hakkari, İzmir, Mersin, Mardin, Tunceli, Urfa, Van, Yalova, Antalya, İstanbul, Ankara, Diyarbakır ve Adana’nın da bulunduğu 20 farklı noktada eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.

15 Haziran 2020 pazartesi günü saat 12.00’de yapılan ve İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu tarafından yapılan Basın açıklamasında ‘biz bugün açtığımız bütün adliyelere adalet bulaştırmak için buradayız. Adalete ihtiyacımız var bizim. Üstelik Avukatlar için avukatların adalete ihtiyacı var. 3 ay sonra yine bunu haykırmak için buradayız. Bu kez zamanımızda az, “bekleriz” diyecek takadımız da yok. Acil ihtiyacımız var adalete….Yoksa Aytaç ve Ebru’yla birlikte yitireceğiz adaleti’ denildi.

Mehmet Durakoğlu tarafından okunan basın açıklamasında “Bu ülkenin olağanüstü dönemlerine dair anlatımların en güçlüsü sayılacak yeni bir yargılama süreci başladı. Siz bakmayın benim yeni yargılama dediğime… Gizli tanıkların komik sorgularından ,yargıcın tanıklara söyleyeceklerini hatırlatmalarına kadar savunma haklarının kısıtlanmasından müdafilerin salondan çıkarılmalarına kadar devam eden bir süreçten söz ediyorum. Değiştirilen heyetin kararı okuyuncaya kadar geçecek evrede usulü hükümleri tamamlama gayretlerinin bile becerilemediği bir süreç. Ve savunmalar yapılmadan boş salona okunan 159 yıl hapis cezası” ifadeleri yer aldı.

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Avukat Turan Aydoğan, CHP PM eski Üyesi Avukat Tuğba Ütebay, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde İstanbul 3.Bölge CHP Milletvekili Milletvekili adayı Avukat Efkan Bolaç, CHP Küçükçekmece eski İlçe Başkan yardımcısı Timur Doğan, CHP Güngören Örgüt Üyesi Coşkun Sucu,CHP Beyoğlu İlçe Örgüt Üyesi Müfit Homan’da yapılan basın açıklamasına katılanlar arasında idiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu