Gündem

“Gönül Belediyeciliği kazandı” diyenler suçludur

‘’128 Milyar Dolar Nerede’’ afişlerinin ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçu sayılarak kaldırılması üzerine, Canan Kaftancıoğlu “asıl suç vatandaşa yalan söyleyerek bir gecede tüm billboardları “ Gönül Belediyeciliği Kazandı” diye dolduranların yaptıklarıdır”

CHP örgütleri tarafından hazırlanan ‘’128 Milyar Dolar Nerede’’ afişlerinin ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçu sayılarak kaldırılması üzerine Bakırköy Özgürlük Meydanında yapılan basın açıklamasında konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu “asıl suç vatandaşa yalan söyleyerek bir gecede tüm billboardları “ Gönül Belediyeciliği Kazandı” diye dolduranların yaptıklarıdır” dedi.

Konuşmasını sürdüren Kaftancıoğlu “şu karşıda birazdan göreceğiniz billboardlarda ve İstanbul’un birçok yerinde hatta Türkiye’de birçok billboardda, birçok yerde ‘’128 Milyar Dolar Nerede’’ afişleri var. Bu soru CHP örgütleri tarafından firmalar ile sözleşmeleri yapılarak, bedeli ödenerek, vergisi ödenerek asılmış sorulardır.

Değerli arkadaşlar; görüyorsunuz hakaret yok, iftira yok, tehdit yok sadece ve sadece soru var. Ne zamandır soru sormak suç oldu değerli arkadaşlar?. Suç nedir biliyor musunuz? Suç vatandaşı kandırmak için seçim zamanlarında yerli uçağımız çok yakınlardadır diyerek bütün billboardları doldurmaktır. Suç, 1 Nisan günü vatandaşa yalan söyleyerek bütün billboardları “gönül belediyeciliği kazandı” diyerek dolduranların yaptığıdır. Ya da suç her seçim dönemi ve sonrasında İstanbul’da her yere metro diyerek afişlerini donatarak yılda 5 km uzunluğunda metro yapamamaktır. O yüzden emniyet yetkililerine ve valiye buradan sesleniyorum. Bizim sorduğumuz soru suç değil, vatandaşa sorduğumuz soru suç değil ama soruları doğru şekilde sorduğumuz için sizin engellemeniz suçtur’’ demişti…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu