Gündem

Erdal Sarıkaya “asıl Yargı ile mücadele ediyormuşuz”

Gezi Direnişi sırasında polisin attığı biber gazı kapsülünün gözüne isabet etmesiyle bir gözünü kaybeden kendisini vuran polislerin tespiti için bilirkişiye gönderilen görüntülerin olay yeri ile ilgisinin olmadığını açıklayan Erdal Sarıkaya “Biz sokakta mücadele verdik ama biz asıl yargıyla mücadele ediyormuşuz” dedi…

Halen süren mahkemesi ile ilgili olarak bir açıklama yapan CHP Bahçelievler İlçe Örgüt Üyesi ve 2015 Genel Seçimlerinde CHP İstanbul 3.Bölge Milletvekili Aday adayı olan Erdal Sarıkaya konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Gazetesine yaptığı açıklamada “Biz sokakta mücadele verdik ama biz asıl yargıyla mücadele ediyormuşuz. Saçma bir rapor düzenlemişler. 5 ay içinde yeni bir tanık, delil sunamazsam dosyamı kapatacaklar” dedi.

Sarıkaya’yı vuran polislerin tespiti için olay yeri görüntüleri savcılık tarafından bilirkişiye gönderildi. Raporda polislerin tespit edilemediğine yer verildi. Sarıkaya, “Bilirkişi incelemesinin ardından yeniden bir rapor geldi. Benim vurulduğum yer Gezi Parkı çevresi iken, Galatasaray Lisesi’nin önündeki ve Beşiktaş meydanındaki insanlar resmedilerek benimle alakası olmayan bir rapor düzenlenmiş” dedi.

Davanın zaman aşımına götürülmek istendiğini söyleyen Sarıkaya, “Dosyamın zaman aşımına gitmesine yaklaşık 5 ay kaldı. Bu 5 ay içinde yeni bir tanık, delil sunamazsam dosyam kapanacak. Zaten aktif olarak kalan tek dosya benim dosyam. Bu dosya da kapatılarak tüm davalar sonlandırılmaya çalışılıyor. Dosyamı 2 faili meçhul büro savcısı, 7 normal soruşturma savcısı gördü ama her seferinde dosya başa sardı. Anayasa Mahkemesi’ne başvurdum yanıt alamadım. Benim dosyamın aydınlatılması durumunda diğer kapanan ya da faili meçhul büroya yollanan tüm dosyalar da aktifleşecek. Ama yargı iktidardan emir aldığı için üzerine gitmiyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu