İstanbul

Ekrem İmamoğlu: YSK, ilçe seçim kurullarına yapılan baskılara acilen müdahale etmeli

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin kazandığı Gaziosmanpaşa’daki gibi Beykoz’da da oyların yeniden sayılma kararı alınmasına çalışılmasına, “Sahada seçim kaybedenlerin masa başında seçim kazanma baskılarına hukuk dur demeli” diyerek tepki gösterdi.

AKP, Beykoz’da İlçe Seçim Kuruluna başvurarak seçim sonuçlarına itiraz etti. İmamoğlu, İstanbul’da bazı ilçelerde CHP’nin itirazlarının reddedilip AKP’nin itirazlarının kabul edilmesine tepki gösterdi

İtiraz sürecinde yaşananlara ilişkin İBB Başkanı İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Görünen o ki, iktidar demokratik süreçleri mertçe yönetmemeye kararlı. Seçimi CHP’nin kazandığı Gaziosmanpaşa ilçemizde baskılarla tüm oyların yeniden sayılmasına karar verildi. Aynı talepte bulunduğumuz Ümraniye ilçemizde ise talebimiz reddedildi. Pendik, Fatih, Arnavutköy ve Bahçelievler ilçeleri için ise taleplerimize henüz karar çıkmadı. İlçeyi kazanan AK Parti olunca tekrar oy sayımına ret, CHP kazanınca tekrar sayalım demek ne demokrasiye ne mertliğe sığar. İl Seçim Kurulu ve YSK’nın tüm bu olan bitene seyirci kalmamasını istiyoruz.

Gaziosmanpaşa’da alınan tüm oyların yeniden sayımı kararının bir benzeri Beykoz’da alınmak isteniyor. Sahada seçim kaybedenlerin masa başında seçim kazanma baskılarına hukuk dur demeli. İl Seçim Kurulu ve YSK, ilçe seçim kurullarına yapılan baskılara acilen müdahale etmeli”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu