Foto Haber

DİSK Emekli-Sen “Bu iktidarla kol kola yürümemiz mümkün değildir”

DİSK EMEKLİ-SEN “GEÇMİŞİMİZİ VE GELECEĞİMİZİ BİZE BIRAKMAYAN BU DÜZENLE BARIŞMAMIZ VE BU İKTİDARLA KOL KOLA YÜRÜMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

DİSK’e bağlı Emekliler Sendikası (Emekli-Sen) tarafından 30 Haziran Dünya Emekliler Günü ve Dünya Emeklililer Haftası nedeni ile 30 Haziran 2020 Salı günü Cevahir AVM önünde yaptığı basın açıklamasında 33 masum canın haince yakıldığı ve insanlık tarihinin en büyük utanç günlerinden biri olan 2 Temmuz Sivas Madımak olayları için “içimizde hala 33 canımızın acısı tazedir, bu acı soğumamış, her geçen gün bu büyük insanlık mücadelemize dört elle sarılmamızı sağlamıştır. 33 canımızın anısı ve mücadelelerini önünde saygı ile eğiliyoruz. Bir gün elbet hesap sorulacaktır” denildi.

Kıdem tazminatları konusunda “ yıllarını üreterek geçiren işçilerin kıdem tazminatları ve emeklilik güvencelerini finans oyunlarına, kumarhane kapitalizmine sermaye yapılmak istendiğini şimdiye kadar doğrudan işçinin emekçinin cebinden çalanların şimdi geleceklerini çalmaya çalışıldığı” vurgulanan Emekli-Sen açıklamasında “ işçi,emekçi ve emekliler olarak ne geçmişimizi nede geleceğimizi bize bırakmayan bu düzenle barışmamız bu iktidarla kol kola yürümemiz mümkün değildir” denildi.

Atatürk’ün emekliye ayrıldığı 30 Haziran 1927 tarihini “Dünya Emekliler Günü” ve içinde bulunulan haftanın da “Dünya Emekliler Haftası“

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu