GündemYerel

CHP’li Keleş’ten AKP’li Atabek’e tepki: Korkunun ecele faydası yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, AKP Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine tepki gösterdi.
CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, AKP Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’in Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine cevap verdi. 21 yıldır bu ülkenin tüm değerlerini ayaklar altına alan, milleti yoksulluğa, sefalete sürükleyen, yolsuzluklara, hırsızlıklara göz yumanlar 14 Mayıs’ta saltanatları sona erecekleri için Cumhurbaşkanı adayımız ve partimizin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırmaya başladı. Korkunun ecele faydası yok. Bu millete çektirdiklerinin hesabını verecekleri için korkmaya başladılar. Cumhuriyet Halk Partisi ülkemizin mihenk taşıdır. Kuruluşundan bugüne milletimizin arada tutan bu ülkenin kurtuluşu için mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nden korkmanıza gerek yok. Ülkenin nasıl yönetileceğini, 85 milyonun genci, yaşlısı, kadını, erkeği herkesin bir arada mutlu yaşadığı bir ülkeyi nasıl yapılıyor size göstereceğiz.” dedi.
MİLLET ARTIK BUNLARA PRİM VERMİYOR
Başta Sakarya olmak üzere temsil ettiği ile hiçbir şey katmayan bir milletvekilinin şirin gözükme adına Cumhurbaşkanı adayı ve bir partinin genel başkanına sosyal medyadan saldırdığını ifade eden Keleş, “Ülkemize ve ilimize hiçbir şey katmayan yeniden milletvekili olamayacağını anlayınca partideki ağabeylerini sevimli gözükme çabasına girmesine şaşırmadık. 14 Mayıs’ta  başta Sakarya olmak üzere Türkiye’nin tamamına kaybedecek ve yenileceksiniz. Sosyal medyadan saldırmanız, hareket etmeniz sonucu değiştiremeyecektir. Artık millet böyle ucuz kahramanlıklara prim vermiyor” diye konuştu.
SALDIRGAN DİLDEN BİR AN ÖNCE UZAKLAŞIN
Yaşanan depremler sonrası milletin büyük acılar çektiğini şu ortamda siyasette saldırgan dilin millete zarar verdiğini ifade eden Keleş, “Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bu günlerde AKP’li milletvekilin bu ortamda bir Cumhurbaşkanı adayı ve partinin genel başkanına hakaret etmesi asla kabul edilebilecek bir durum değildir. Saygı dilinden uzak, milleti ayrıştırıcı kelimelerle milleti bölmekten vazgeçin. ” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu