Gündem

CHP’li Kaftancıoğlu “Sağlık çalışanlarımızı kaybediyoruz”

CHP’li Kaftancıoğlu “Sağlık çalışanlarımızı kaybediyoruz”

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, koronavirüs sebebiyle son 15 günde 7 doktorun  hayatını kaybettiğini belirterek Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu. Kaftancıoğlu, “Sağlık Bakanlığı hala Tabip Odası, Eczacılar Odası, Diş Hek. Odası, Aile Hekimleri Derneği gibi meslek temsilcileriyle bir araya gelmiyor. Bugün değilse ne zaman?” dedi.

Covid-19 salgınında vaka sayılarının artması nedeniyle sağlık çalışanlarının problemleri her geçen gün artıyor. Koronavirüse karşı aylardır yoğun bir mücadele veren sağlık çalışanları arasında Covid-19 hastası olanların ve hayatını kaybedenlerin sayılarında ciddi bir artış söz konusu. Son 15 günde 7 doktorun hayatını kaybettiğini söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Sağlık Bakanlığı’nı meslek temsilcileriyle bir araya gelmeye çağırdı. Kaftancıoğlu, kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamada “Başta hekimler olmak üzere sağlık çalışanlarımızı ‘üzülerek yazıyorum’ patır patır kaybetmeye başladık ve Sağlık Bakanlığı hala Tabip Odası, Eczacılar Odası, Diş Hekimler Odası, Aile Hekimleri Derneği gibi meslek temsilcileriyle bir araya gelmiyor. Bugün değilse ne zaman?” diye sordu.

Sağlık Bakanlığı’nın siyasi gerekçelerle sağlık çalışanlarıyla görüşmediğini belirten Kaftancıoğlu, “Toplum sağlığını koruyabilme adına sağlık çalışanlarının sağlığı ve hukukunu korumakla sorumlu Sağlık Bakanı olan meslektaşımızın siyasi gerekçelerle sağlık çalışanları temsilcileriyle görüşmeme ve sürece dahil etmeme hakkı olmadığı gibi böyle bir lüksü de olmamalı” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu