Foto Haberİstanbul

CHP Üsküdar’dan basın açıklaması

Üsküdar Salacak sahilinde bulunan Üsküdar Atatürk Anıtı ve çevresinin hak ettiği değeri görmesi ve daha görünür olmasına yönelik olarak İBB tarafından başlatılan çalışmaya Üsküdar Belediyesi Zabıta Ekiplerinin yaptıkları rahatsız edici saldırıyı kınamak için CHP Üsküdar İlçe Başkanlığı tarafından 18 Haziran 2022 Cumartesi günü aynı alanda basın açıklaması düzenlendi. 

Hatırlanacağı üzere Salacak sahilde Üsküdar Atatürk Anıtı’nın yanında kadastral boşlukta bulunan ve imar durumu yeşil alan olan alan, eski İBB yönetimi tarafından otoparka dönüştürülerek İSPARK’ın kullanımına sunulmuştu.

Ardından ise kadastral boşlukta bulunmasından dolayı İBB yetkisinde olan bu alan, İBB Şirketi İSPARK tarafından, İBB Miras’a devredilirken atıl durumda kalmış alanının hak ettiği değeri görmesi için İBB Miras ekipleri hemen harekete geçerek Atatürk Anıtının restorasyonu ve çevresinin düzenlenmesi için proje çalışması başlatılmıştı.

Mustafa Kemal Atatürk’e bakarak büst yapan ilk ve tek Türk heykeltıraş olan Prof. Kenan Yontunç tarafından tasarlanan ve 1971-1973 yılları arasında “Atatürk Anıtı Yaptırma Derneği” tarafından İstanbullulardan gönüllü toplanan paralarla yaptırılan Üsküdar Atatürk Anıtı önünde yapılan ve CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş tarafından yapılan basın açıklamasına CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’da katıldı..

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇiN TIKLAYIN 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu