Gündem

CHP Bakırköy’den Ali Erbaş’a suç duyurusu

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ HAKKINDA CHP BAKIRKÖY İLÇE BAŞKANLIĞI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

CHP Bakırköy İlçe Başkanlığı tarafından Ayasosfya’nın Cami olarak yeniden ibadete açıldığı Cuma Namazında okuduğu hutbede Türkiye’nin kurucusu ebedi başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

CHP Bakırköy İlçe Başkan Yardımcısı Gizem Başaran Arslan tarafından okunan basın bildirgesinde “Hatırlanacağı üzere Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş daha sonra sözlerini yumuşatmaya çalışsa da Ayasofya’nın müzeye dönüştürülmesine ilişkin 1934 tarihli Bakanlar Kurulu Kararnamesinin altında imzası bulunan kişilerin ve okunan lanetin muhatabının Atatürk ve İsmet İnönü olduğu son derece aşikardır. Hiç bir söz ve davranış zamandan bağımsız olarak yargılanamaz.

Yukarıda belirtilen sözler, Atatürk tarafından müzeye çevrilen Ayasofya’nın 86 yıl sonra tekrar camiye dönüştürülmesi sırasında kılınan Cuma Namazında özel olarak seçildiği açıkça belli olduğu üzere Lozan Zaferinin yıl dönümünde bir cami minberinde Atatürk tarafından kurulan Diyanet İşleri başkanlığının başkanı tarafından Cumhurbaşkanı ve TBMM başkanı dahil tüm devlet erkanının önünde söylenmiştir.

Atatürk’ün koltuğunda oturan ve Anayasa’ya göre ülkenin birliği ve bütünlüğünü temsil eden Cumhurbaşkanının ülkenin kurucusuna yapılan bu açıkça hakarete sessiz kalması dahası sükut ederek onaylaması ile birlikte düşündüğümüzde karşı devrimci karanlık zihniyetin temsilcilerinden biri aracılığı ile bir cami minberinden açıkça Büyük Atatürk’ün şahsında laik devlete ve Cumhuriyete son ve büyük meydan okumada bulunduğunu görüyoruz.

Bu bir yorum, niyet okuma ve veya siyasi analiz değildir zira 1950 yılından beri takiye siyaseti ile var olan karşı devrimci karanlık zihniyet bu kez herkesin anlaması, biat ve itaat etmesi için özellikle ve açıkça Büyük Atatürk ve laiklik üzerinde Cumhuriyete meydan okumuştur.

CHP Bakırköy İlçe Örgütü olarak Büyük Atatürk’e açıkça saldırıda bulunan zatın sadece basit bir sözcü olduğu bilinciyle ve zamanı geldiğinde bu zatın sözcülüğünü yaptığı karanlık zihniyeti de halkın vicdanında hapsedeceğimiz inancı ile Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz ifadeleri yer aldı.

28 Temmuz 2020 Salı günü saat 15.00’de Bakırköy Adalet Sarayı önünde toplanan Cumhuriyet Savcılığına bireysel olarak suç duyurusunda bulunanlar arasında CHP Bakırköy İlçe Başkan Yardımcıları Gizem Başaran Arslan, Eset Alak, Meltem Dikmen Uncular, CHP Bakırköy Kadın Kolları Başkanı Hamide Yazıcı, CHP Bakırköy Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri Şeyda Ogust, Hatice Sarı, CHP Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Umut Yenici, CHP Bakırköy İlçe Örgüt Üyeleri Saynur Çivi, Nuray İçel Günül, Erol Okutay, Belgin Erkaymaz, Onur Bertan Toluay’da bulunuyorlardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu