GündemVideo

Cengiz Gökçel: “PTT tesisleri Bakanlık tarafından ranta kurban edilmek isteniyor”

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, "Mersin’in incisi konumundaki Yenişehir sahil yolunun sonunda bulunan PTT tesisleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ranta kurban edilmek isteniyor. Mersinlinin olan bu yeşil alanı size katlettirmeyeceğiz." dedi.

 

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Mersin’in Yenişehir ilçesinde PTT tesislerinin bulunduğu araziyi ‘kamu hizmet alan’ olmaktan çıkartıp konut ve ticaret yapılaşmasına açma girişimine tepki gösterdi.

Gökçel’in açıklamaları şöyle:

“Mersin’in incisi konumundaki Yenişehir sahil yolunun sonunda bulunan PTT tesisleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ranta kurban edilmek isteniyor. Bu güzelim alanı, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 21 Haziran 2021 tarihinde oybirliği ile ‘kamu alanı’ olarak belirlenen bu yeri, ‘ticaret artı konut’ olarak imarını değiştirerek burayı betona, griye boyamak istiyorlar.

Bu rantı engelleyeceğiz. Bir Mersinli olarak, Mersinlilerin hakkı olan bu alanı ranta açtırmayacağız. Mersin Büyükşehir Meclisi’nin arkasından dolanarak, Mersinlinin olan bu yeşil alanı size katlettirmeyeceğiz. Bununla ilgili Meclis’te de her yerde de mücadele edeceğiz. Ve bu alanı ‘yeşil alan’ olarak korumaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu