Gündem

Böyle İmam adamı dindar yapar

Hamdi Gezmiş'in cenaze namazını kıldıran İmam İsmail Başer'den açıklama...

Hatırlanacağı üzere geçirdiği beyin kanaması sonrası kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alınan ve 16 Haziran 2020 günü yaşamını kaybeden Türkiye Devrimci Hareketinin ve 68 kuşağının lider ismi Deniz Gezmiş’in kardeşi Hamdi  Gezmiş’in naaşı 18 Haziran 2020 Çarşamba günü Üsküdar Selimiye Camii’nde kılınan öğlen namazı sonrası 21 Kasım 2014 tarihinde vefat eden anneleri Mukaddes Gezmiş’in yanında toprağa verilmişti.

Hamdi Gezmiş’in 18 Haziran 2020 Çarşamba günü Üsküdar’da bulunan Büyük Selimiye Camii’nde cenaze namazını kıldıran İmam’ın Deniz Gezmiş için “68 kuşağının devrimci lideri sevgili abimiz “ diye bahsetmesini cenaze namazına katılanlarca büyük ilgi ile karşılandığını belirtmiştik.

19 Haziran 2020 tarihinde yayınladığımız ve 71 971 görüntülemeye ulaşan video haberimize cevap yazan cami imamı İsmail Başer “İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığında 11 yıldır cenaze imam hatibiyim. Daha önceki yönetim tarafından haksız fesih ile işten çıkartılmıştım. 2019 Kazım ayında sayın Ekrem İmamoğlu başkanımızın ve Mezarlıklar Destek Hizmetleri Müdürümüz sayın Hikmet Yıldız sayesinde görevime iade edildim. Tahsil edip öğrendiğimiz İslami İlimleri şeffaf, berrak duru bir şekilde insanları ayrıştırmadan dinin özüyle insanlığımıza anlatmakla mükellefim. Aydın, ilerici, birleştirici Cumhuriyetçi, Atatürkçü bir din adamı olarak vazifemi layıkıyla yerine getirme gayretindeyim. Saygı ve hürmetler. Tüm yorum yazanlara teşekkür ederim” yazısını duyasınız diye paylaşmak istedik.

Hani ne derler “Yarım hekim candan eder, yarım imam dinden eder” 

Bu aydınlık yüzlü aydın fikirli genç imam İsmail Başer ise adamı dindar yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu