Gündem

Boğaziçi Öğrencilerin basın açıklamasına polisin gazlı müdahalesi

BOĞAZİÇİ ÖĞRENCİLERİN BASIN AÇIKLAMASINA POLİSİN GAZLI MÜDAHALESİ…

Boğaziçi Üniversitesine rektörü olarak atanan Melih Bulu’nun atanması ile başlayan tepki, polisin üniversiteye girerek göz altılar yapması sonrası olayları protesto etmek ve konu hakkında kamu oyunu bilgilendirmek için Boğaziçi Dayanışması tarafından 02 Şubat 2021 Salı günü Kadıköy İskele Meydanında düzenlenen basın açıklamasına polis müdahale etti. Meydana girişi yasakladı, gençleri ara sokaklara sürdü, vatandaş ise polisin sert müdahalesini protesto etti.

Polisin her türlü müdahalesine rağmen alanları terk etmeyen protestocu gençler attıkları sloganlar ile polise tepkisini gösterirken yapılan göz altılara müdahale etmek isteyen CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker’de polisin sert müdahalesi ile karşılaştı.

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, CHP önceki dönem İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, CHP Kadıköy eski İlçe Başkanı ve CHP İstanbul eski İl Başkan Vekili Necati Ekşi, CHP Kadıköy İlçe Örgüt Üyesi ve İl Başkan Yardımcısı İlhan Çelik, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, CHP Kadıköy İlçe Başkan Yardımcısı Berkay Tapan, Özgür Bozdağ, CHP Kadıköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özsaraç, CHP Üsküdar İlçe Örgüt Üyesi Onur Çingil, CHP Kadıköy İlçe Örgüt Üyesi İlhan Akşahin, CHP Beyoğlu İlçe Örgüt Üyesi Müfit Homan, CHP Ataşehir Kadın kolları üyeleri de Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yapacağı basın açıklamasına katkı verenler arasında idiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu