İstanbul

Beşiktaş’ın ‘Rıza’sı var

CHP Beşiktaş Belediye Başkan adayı Rıza Akpolat, projelerini tanıttı...

Beşiktaş Belediye Başkanı ve 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde CHP Beşiktaş Belediye Başkan adayı Rıza Akpolat’ın “Yaşayan Beşiktaş 2024-2029 Projeleri Tanıtım Toplantısı” 08 Mart 2024 Cumartesi günü Mustafa Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Saat 14.00’de başlayan toplantıya eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Altan Öymen, CHP İstanbul Milletvekilleri Özgür Karabat, Suat Özçağdaş, Gökan Zeybek, Yunus Emre, CHP Balıkesir eski Milletvekili ve CHP PM Üyesi Mehmet Tüm, CHP Tekirdağ eski Milletvekili ve 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde CHP Tekirdağ Belediye Başkan adayı Dr. Candan Yüceer, CHP İstanbul eski Milletvekili Erdoğan Toprak, CHP PM Üyeleri Berker Esen, Bedirhan Berk Doğru, Emin Umut Dikili, Mahir Yüksel, Ozan Işık, Sevgi Kılıç, Pınar Uzun Okakın’da katılan isimlerdi.

‘Yaşayan Beşiktaş 2024-2029 Projeleri Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Akpolat’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Kent yoksulluğu Beşiktaş’ta da derinden hissediliyor. Beslenme saati projesiyle yaklaşık 500 çocuğumuzun her gün beslenme çantasını dolduruyoruz.

Birleşerek başaracağız, farklılıklarımızla ülkemiz vatanımız için başaracağız. Kimseyi yalnız bırakmayacağız. Kimse kendini Beşiktaş’ta öteki hissetmeyecek. Ötekisi olmayan bir Beşiktaş, nefret ekenlerin karanlığı karşısında ışıl ışıl parlayacak. Bu sözü beş sene tuttum ömür boyu da tutmaya devam edeceğim. Sizden aldığım güçle bunu yapacağım.

Beşiktaşlılık gücünü Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kucaklayıcı liderliğinden alır. Beşiktaş’a emek veren, sokaklarına neşe katan, ağaçlı yolda duygulanan, bir nefes almaya bu büyülü semte gelen ve kalbi Beşiktaş’la atanların paylaştığı büyük coşkunun adıdır Beşiktaş. Beşiktaşlı olmak bir duruştur, ayrımcılık yapmaz, atasına ve cumhuriyete sadıktır. Beşiktaşlı ülkesine layıktır, komşusuna gülümser, kadınların haklarını savunur. Beşiktaşlı gençlerine değer verir, çocuklarına iyi bakar, tüm canlılara saygılıdır, rotası daima ileridir

Bu dönem çocuk ağız ve diş sağlığı kliniğimiz var bu dönem kapsamını genişleteceğiz. Dikilitaş’ta yeni bir spor ve yaşam kompleksi hayata geçiyoruz. Bunun içerisinde bir kreşimiz de olacak. Çocuk kitapları festivali yapacağız. Birçok festival planladık ama ülkenin içerisinde bulunduğu durumdan dolayı iptal ettik. Bu dönem yarım kalan projelerimizi tamamlayacağız. 3 ve 4’üncü sınıfa giden çocuklarımızı bir araştırma yaparak hangi spor dalına yatkın olduklarını ölçeceğiz. Beşiktaş spor Kulübü ile iş birliği yaparak bu süreci yöneteceğiz. Oyuncak kütüphanesi açacağız.

“Beşiktaş’taki öğrencilerimizin iki temel sorunu var: Beslenme ve barınma. Üniversite ve metro önlerinde çorba araçlarımız var. Artık çorba içmenin bile zor olduğu bir dönemdeyiz. Dört yıldır bu araçlarımız insanların yoğun kullandığı yerlerde bekliyor. Yeni dönemde gece kütüphaneleri açacağız. Mevcut olan kütüphanelerimizi 24 saat yaşayan kütüphaneler haline getireceğiz. Yapay zeka, inovasyon ve girişimcilik destek projesi hazırlıyoruz. Çünkü gençlerin bu anlamda destek görmeleri gerekiyor. Projeyi bu dönem hizmete açıyoruz.

Anadolu’da tecrübe ettiğimiz çözümleri İstanbul’da uygulayacağız.

Bizim yetki alanımızda olan bütün projelerimizi hayata geçirdik. Kronik sorunlardan bahsettim. Beşiktaş’ın yüzde 80’inde yetki paylaşıyoruz. Beşiktaş’ın imar planından dolayı çözemediğimiz otopark sorunu gibi sorunlarımız var bazı bölgelerde. Onları Çözmenin tek yolu var. İBB Meclisi’nde çoğunluğu sağlayacağız ve Beşiktaş’ın kalan kronik sorunlarını tamamen ortada kaldıracağız.

“Engelsiz Kütüphane ve Sinema’yı hayata geçiyoruz. Akülü şarj istasyonu talebi oldukça fazla planladık, yeni dönemde yapacağız. Duyarlılığımızın en yüksek olduğu alanlardan bir tanesi can dostlarımız. Bu konuda önemli adımlar attık. İBB’den sonra 7 gün 24 saat hizmet veren tek ilçe belediyesiyiz. Bir can dostumuz ilçenin neresinde olursa olsun yaralanırsa en fazla 20-25 dakika içerisinde arkadaşlarımız olaya ulaşıp bütün tedavilerini yapıyor. Şu anda Beşiktaş’ta başıboş, kısırlaştırılmamış köpek sorunu yok.

Kabataş Transfer Merkezi yapılıyor. Turizm otobüslerinin kentte yarattığı yoğunluğu azaltmak adına önemli bir görev üstlenecek. Yeşil bir alan trafik sorunu çözecek. İsmet İnönü Spor Tesisini çağa uygun kulüplerin istediği niteliğe büründürerek hizmete açacağız. Amatör spor kulüplerimiz kendi maçlarını oynayabilecek. Beşiktaş birçok özelliğiyle kültür ve sanatın merkezidir. Biz bunu yaşatmaya devam etmek istiyoruz. Yeni dönemde Uluslararası Beşiktaş Festivali planımız var. Bizim dışarıya açılan en büyük markamız Beşiktaş Jimnastik Kulübüdür. Bunun yanında ilçenin kültür ve sanatla da anılması gerekir. Biz bir festival markası yaratıyoruz. İddia ederek söylüyorum artık Avrupa’nın herhangi bir noktasında insanlar tatil planı yaparken festival programına bakıp tatili öyle planlayacak. Önce çarşıyı, Ortaköy’ü, Arnavutköy’ü ve Bebek’in fiziki koşullarını iyileştireceğiz, hazır hale getireceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’yle beraber bir kadın sığınağını ilçemize kazandırdık. Beşiktaş’ta bir kadın dayanışma ve yaşam merkezi açtık. İstanbul Sözleşmesi yaşatır diyoruz, bu iddiamızdan hiç vazgeçmeyeceğiz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu