Gündem

Battal İlgezdi “Bir ulusu ayağa kaldıran zafer”

BATTAL İLGEZDİ “BİR ULUSU AYAĞA KALDIRAN ZAFER”

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü Ataşehir’de anma etkinliğine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Sevgi Uluğ, siyasi partilerin Ataşehir ilçe başkanları ve üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, gaziler, sivil toplum kuruluşu üyeleri, muhtarlar, öğretmenler ve Ataşehirli vatandaşlar katıldı.

Bu yıl Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kutlamalar sınırlı tutulurken, Ataşehirliler başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehit ve gazilerimizi anmak ve asla unutmayacaklarını göstermek için çelenk sunma törenine yoğun ilgi gösterdiler. Ataşehirliler ev ve dükkanlarını da Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle süslediler.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi: “30 Ağustos, tarih boyunca esarete boyun eğmemiş bu milletin en büyük zaferidir. Vatanın her bir karış toprağı düşman işgali altındayken, bir ulusu ayağa kaldıran bu zafer, tutsaklıktan özgürlüğe giden yolda verilen en büyük mücadelenin adıdır.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi “Zafer, zafer benimdir diyebilenindir”. Bu zafer hepimizindir. Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ile anıyor, ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum”

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu