Gündem

Barış Yarkadaş ”Belediye değil aile şirketi”

Barış Yarkadaş ”Belediye değil aile şirketi”

CHP’li Barış Yarkadaş, Erzurum’daki akraba kayırmasına tepki göstererek, “AKP’li Horasan Belediyesi’nin adını Aydınlar Aile Belediyesi olarak değiştirin. Orası belediye değil aile şirketi,akraba kayırma, Türk siyasetinin virüsüdür. Erzurum Horasan’da ortaya çıkardığım tablo, bu virüsün nasıl kontrolden çıktığının göstergesidir” dedi.

Sosyal medya hesabından Erzurum Horasan Belediye Başkanı AKP’li Abdülkadir Aydın’ın tutuklandığını duyuran Barış Yarkadaş, “Aydın, daha önce Saadet Partisi’ndeydi. 2019 seçimlerinde ise AKP’ye geçti. Cuma sabahı ise eski bir davadan dolayı tutuklandı” ifadesini kullandı.

Yarkadaş, Abdülkadir Aydın’ın neredeyse tüm akrabalarını belediyede işe aldığını da belirterek, bir liste yayınladı. Yarkadaş, “Bu isimler sadece benim tespit edebildiğim belediye çalışanı akrabalar… Bir de tespit edemediklerim var. “Saadet Partisi’nden AKP’ye geçen Erzurum Horasan Belediye Başkanı Abdülkadir Aydın, vergi – fatura meselesinden dolayı bugün cezaevine girdi.” Belediyenin personel yapısını biraz inceledim. Maşallah; AKP’li Aydın, Horasan’da ailesinden hiç kimseyi işsiz bırakmamış. Nasıl mı?

Başkanın kardeşi Sadri Aydın belediyede Personel Müdürü, yeğeni Hayrettin Aydın Özel Kalem Müdürü, amca oğlu Fahrettin Aydın Mezarlık Müdürü, Fahrettin Aydın’ın oğlu Faruk Aydın belediye çalışanı. Ayrıca Özgür Aydın, Tanju Aydın, Yakup Aydın, Rıfat Aydın, Cihan Aydın, İlhan Aydın, Kenan Aydın, Emrah Aydın, Burhan Aydın, Fahri Aydın, Dağıstan Aydın, Abdurrahim Aydın, Sedat Aydın, İsmet Aydın, Engin Aydın ve Ünal Aydın ise belediyede çalışan diğer akrabalar… Bir de ismini tespit edemediğim soyadı farklı olan akrabalar var.Ne diyelim; ‘rabbim verdikçe veriyor. AKP’li Horasan Belediyesi’nin adını Aydınlar Aile Belediyesi olarak değiştirin. Orası belediye değil aile şirketine dönmüş durumda…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu