Gündem

Ataşehir’de 25 Gecekondu sahibi daha yeni yuvalarına kavuştu

ATAŞEHİR’DE 25 GECEKONDU SAHİBİ DAHA YENİ YUVALARINA KAVUŞTU

Sekizincisi yapılan Emekevler Atapark Konutları kura çekilişiyle Ataşehir’de kentsel dönüşüm kapsamında 25 aile daha yeni yuvalarına kavuştu.

Ataşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında düzenlenen protokoller kapsamında alınan Belediye Meclis kararı neticesinde; uygulama imar planlarında yolda, yeşil alanda, kamu hizmetlerine ayrılan alanlarda kalan 25 gecekondu hak sahipleri daha yeni evlerine kavuştu.

çekiliş

Emekevler bölgesi ve Barbaros Mahallesi’nde sosyal donatı alanında bulunan gecekondu sahiplerine daire tahsisleri Ataşehir Belediye Başkanlığı 7. kat Konferans Salonu’nda Covid -19 tedbirleriyle noter huzurunda yapılan çekilişte; 25 hak sahibi yeni evlerinin kat ve daire numaralarını kendi çektikleri kurayla belirlediler. 

Kura çekilişine hak sahipleri ve aileleriyle birlikte Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan ile Emlak ve İstimlak Müdürü Olcay Akdoğan katıldı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yeni evlerinin hak sahiplerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Her bir gecekondu hak sahibine, kura sonucu çıkan bağımsız bölümler için bir “Konut Tahsis Belgesi” verildi. Konut Tahsis Belgeleri; gecekondu hak sahiplerine verilecek kat mülkiyeti tapusuna esas teşkil edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu