Gündem

Ataşehir Belediyesi çalışıyor

ATAŞEHİR BELEDİYESİ İLÇEDE ÇALIŞAN TAKSİ VE MİNÜBÜSLERİDE DEZENFEKTE ETMEYE BAŞLADI…

Tüm dünyayı ve ülkemizi tehdit eden coronavirüs salgınının sürdüğü bu günlerde coronavirüs ile mücadelesini aralıksız sürdüren Ataşehir Belediyesi; hizmet binaları, ibadethaneler, parklar, sokaklar, eczaneler, kuaför, berber ve güzellik salonlarından sonra şimdide Ataşehir’de faaliyet gösteren taksi ve minibüslerde de dezenfekte çalışmalarını başlattı.

Bilineceği üzere Umumî Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72’nci maddeleri uyarınca; ticari taksilerin ve minibüslerin faaliyetleri sırasında, gerek araç içi alanın darlığı gerekse bu alanların gün içinde bir çok kişi tarafından kullanılması nedeniyle sosyal mesafe ve kişisel hijyen tedbirleri açısından en az haftada bir kez düzenli aralıklarla temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekiyor.

Bu kapsamda, halkın daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde seyahat etmesi amacıyla Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından, her Perşembe günü 10.00-16.00 saatleri arasında Küçükbakkalköy Kapalı Semt Pazarı Alanında ticari taksi ve minibüslere özel dezenfekte çalışması yapılmaya başlandı.

Kapalı Semt Pazarına gelen şoförlere Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından dezenfekte edilen araçların tarihini gösteren belgeler veriliyor. Taksi ve minibüs şoförlerinin bu belgeleri araçlarında bulundurması gerekiyor.

Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt, “Ekiplerimiz titizlikle çalışarak, vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı taksi ve minibüs araçlarını dezenfekte ederek koronavirüs’ün yayılmasını büyük ölçüde engellemeye çalışıyor. Şoförlerimizde kişisel hijyen kurallarına uygun şekilde hareket ederek araçların içinde mutlaka maske kullanmalı, aynı anda fazla müşteri kabul etmemeli ve müşterilerin de maskesiz araçlara binmemelerine dikkat ederlerse bu süreci hep birlikte daha kolay bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

Hem vatandaşların hem de çalışanların sağlığı için yapılan dezenfekte çalışmalarından memnun olduklarını ifade eden şoförler, bu uygulamadan dolayı Ataşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, kendilerinin de gerekli hijyen kurallarına dikkat ettiklerini, müşterilerine el antiseptiği ve kolonya ikram ettiklerini söylediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu